0
(0)

کلینیک تصویربرداری دیجیتال پارس یا مرکز تصویربرداری شهرکرد ، مرکزی است که به منظور تشخیص و درمان بیماری‌ها از تصاویر پزشکی استفاده می‌کند. این مرکز معمولاً با دستگاه‌های تصویربرداری پیشرفته مانند ایکس‌ری، سونوگرافی، توموگرافی کامپیوتری (CT)، مغناطیسی تصویربرداری (MRI) و پوزیترون امیشن توموگرافی (PET) مجهز هستند. پزشکان و تکنسین‌های پزشکی در این مرکز، تصاویر بدست آمده از دستگاه‌های تصویربرداری را تحلیل کرده و تشخیص و درمان بیماری‌ها را بر اساس آن‌ها انجام می‌دهند.

همچنین، این مرکز خدمات دیگری مانند آزمایشگاه و مشاوره پزشکی نیز ارائه می‌دهد. مرکز تصویربرداری پزشکی پارس با دستگاه‌های پیشرفته و کادر درمانی مجرب، خدمات با کیفیتی را به بیماران ارائه می‌دهد. خدمات سونوگرافی توسط چند رادیولوژیست متخصص و با تجربه به صورت صبح و بعد از ظهر ارائه می‌گردد. در این مقاله قصد داریم مرکز تصویر برداری شهرکرد یا کلینیک تصویربرداری دیجیتال پارس شهرکرد را به صورت کامل بررسی کنیم، با ما همراه باشید.

 

 

مرکز تصویربرداری پزشکی چیست؟

مرکز تصویربرداری شهرکرد

تصویربرداری پزشکی شهرکرد یک فرایند است که برای ساختن تصاویری از بدن انسان (یا بخش‌ها و عملکردهای آن) برای اهداف کلینیکی یا علوم پزشکی استفاده می‌شود. این فرایند تداخلی از چند شاخهٔ علوم همانند فیزیک پزشکی، مهندسی پزشکی، زیست‌شناسی، و اپتیک است. تصویربرداری پزشکی شهرکرد شامل روش‌های مختلفی مانند اشعه ایکس، تصویربرداری مغناطیسی، تصویربرداری سونوگرافی، تصویربرداری مولتی‌تون، و تصویربرداری پوزیترونی است.

تصویربرداری پزشکی به منظور شناسایی، درمان، و بررسی بیماری‌ها استفاده می‌شود. تجهیزات تصویربرداری پزشکی با استفاده از فناوری‌های مختلفی مانند تراشه‌های مدار مجتمع CMOS، حسگرهای تصویر، و پردازنده‌های مختلف تولید می‌شوند. در این مقاله، پرتوشناسی (رادیولوژی) به عنوان زیرمجموعه‌ای از علوم پزشکی تعریف شده است. در تصویربرداری پزشکی، روش‌هایی مانند میکروسکوپ نیروی اتمی یا میکروسکوپ الکترونی عبوری یا میکروسکوپ پرآب پویشی یا میکروسکوپ الکترونی روبشی که معمولاً کاربرد مستقیم بالینی ندارند در نظر گرفته نشده‌اند، حال آنکه پرتوشناسی (یا رادیولوژی) بیشتر جنبه یک رشته آکادمیک دارد. برای انجام تصویربرداری پزشکی شهرکرد می‌توانید به مرکز تصویربرداری پارس مراجعه کنید.

ایا شهرکرد مرکز تصویربرداری مجهزی دارد؟

مرکز تصویربرداری شهرکرد

مرکز تصویربرداری پارس در شهرکرد، مجهزترین کلینیک تصویربرداری در استان چهارمحال و بختیاری و در شهر شهرکرد است. این مرکز از سال ۱۳۹۱ یکی از پیشگامان حوزه سلامت در خصوص آزمون‌های تشخیصی پزشکی بوده و با گردآوری تجربیات متخصصان و دستگاه‌های بروز دنیا، خدمات منحصربه‌فردی در این حوزه ارائه می‌دهد. “مرکز تصویربرداری شهرکرد در مجتمع پزشکی پارس در خیابان مولوی شهرکرد به عنوان مجهزترین و بهترین مرکز تصویربرداری چهارمحال و بختیاری شناخته می‌شود.

مرکز تصویربرداری پارس با ارائه خدمات دقیق و به موقع، لبخند رضایت بیماران را به رخ می‌آورد. این مرکز با دستگاه‌های پیشرفته، خدمات تصویربرداری ام آر آی، رادیولوژی و رادیوگرافی، سی تی اسکن، رادیوگرافی دیجیتال فک و دندان، و سونوگرافی را به عموم ارائه می‌دهد. با انتخاب بهترین مرکز تصویربرداری پزشکی شهرکرد، مانند مجتمع پزشکی پارس، می‌توانید با نتایج دقیق به پزشک خود مراجعه کنید و اقدامات درمانی لازم را آغاز کنید.

مطالعه کنید درباره‌  دانستنی های سونوگرافی های دوران بارداری

رادیولوژی  در مرکز تصویربرداری شهرکرد

مرکز تصویربرداری شهرکرد

 

رادیولوژی یک رشته پزشکی است که برای تشخیص و درمان بیماری‌ها از تصاویر پرتویی استفاده می‌کند. این تصاویر می‌توانند شامل اشعه ایکس، اشعه ماوراء بنفش، اشعه گاما و سایر انواع پرتوها باشند. رادیولوژیست‌ها از این تصاویر برای تشخیص بیماری‌های مختلف مانند شکستگی استخوان، سرطان، بیماری‌های قلبی و عروقی و غیره استفاده می‌کنند. در واقع مرکز تصویر برداری شهرکرد، همان مرکز رادیولوژی شهرکرد است.

مرکز ام ار ای MRI شهرکرد

MRI یا Magnetic Resonance Imaging یک تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از میدان مغناطیسی و امواج رادیویی، تصاویر دقیقی از داخل بدن انسان ایجاد می‌کند. این تصاویر به کمک کامپیوتر پردازش می‌شوند و به پزشکان کمک می‌کنند تا بیماری‌ها و مشکلات مختلفی را در بدن تشخیص دهند. MRI برای تشخیص بیماری‌های مغز و اعصاب، مشکلات قلبی و عروقی، بیماری‌های ستون فقرات و مفاصل، بیماری‌های سینه و شکم و بسیاری از بیماری‌های دیگر استفاده می‌شود. البته تخصص و تجربه رادیولوژیست‌هایی که کار MRI شهرکرد انجام می‌دهند، بسیار مهم است. شما می‌تواند در مجتمع پارس، مرکز تصویربرداری شهرکرد” به صورت تخصصی خدمات MRI ام ار ای انجام دهید.

ادرس MRI شهرکرد

در مجتمع پارس مرکز تصویر بردای شهرکرد تمامی خدمات MRI انجام می‌شود. برای انجام خدمات MRI شهرکرد به ادرس زیر مراجعه کنید.

  • تلفن: ۰۳۸۳۲۲۴۵۴۲۳
  • ایمیل : info@parsimaging.org
  • آدرس : شهرکرد – خیابان مولوی- کوچه ۴۸- پلاک ۳

مرکز تصویربرداری شهرکرد

 

سی تی اسکن  شهرکرد؛ قابلیت ایجاد تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا

سی تی اسکن یک فناوری پیشرفته است که با استفاده از پرتوهای ایکس، تصاویر دقیقی از داخل بدن انسان یا سایر اشیاء را ایجاد می‌کند. این فناوری به دلیل دقت و کیفیت بالای تصاویر سه بعدی که ایجاد می‌کند، در بسیاری از حوزه‌های پزشکی، مهندسی، علوم مواد و … مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مرکز تصویربرداری شهرکرد با استفاده از سی تی اسکن، تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا ایجاد می‌شوند که به کمک آن‌ها می‌توان بسیاری از جزئیات و اطلاعات مهم را در مورد ساختار و ویژگی‌های مختلف اشیاء به دست آورد. به علاوه، این تصاویر می‌توانند به عنوان ابزاری برای تشخیص بیماری‌ها، بررسی شکل و ساختار اجزای بدن، بررسی کیفیت و مشخصات مواد و … مورد استفاده قرار گیرند.

ایا در مرکز تصویربرداری شهرکرد سی تی اسکن مغز انجام می‌شود؟

در مرکز تصویر برداری شهرکرد سی تی اسکن مغز برای بررسی وضعیت مغز از نظر وجود تومور و سایر ضایعات، شدت ضربه مغزی، خونریزی داخل جمجمه، ناهنجاری‌های ساختاری (مانند هیدروسفالی، عفونت و غیره) استفاده می‌شود. این روش به خصوص در مواردی که روش‌های تشخیصی مانند رادیولوژی یا معاینه فیزیکی نتیجه‌بخش نباشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین، سی تی اسکن مغز برای ارزیابی اثرات درمان بر تومورهای مغزی و شناسایی لخته‌هایی در مغز که ممکن است مسئول سکته مغزی باشند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی دیگر از کاربردهای سی تی اسکن مغز، ارائه راهنمایی برای جراحی مغز یا بیوپسی بافت مغز است. البته ممکن است دلایل دیگری نیز برای انجام سی تی اسکن مغز وجود داشته باشد که بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.

بهترین مرکز سونوگرافی شهرکرد، کجاست؟

مرکز تصویربرداری شهرکرد

سونوگرافی یا اولتراسونوگرافی یک تکنیک تصویربرداری پزشکی است که با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا، تصاویری از داخل بدن بیمار تولید می‌کند. در این روش، یک دستگاه سونوگرافی از طریق یک سوند به بدن بیمار متصل می‌شود و سوند امواج صوتی را به داخل بدن فرستاده و سپس امواج بازتابیده شده را دریافت می‌کند. سپس این اطلاعات به کمک یک کامپیوتر تحلیل شده و تصاویری از داخل بدن بیمار تولید می‌شود. سونوگرافی در تشخیص بسیاری از بیماری‌ها و مشکلات پزشکی مانند بیماری‌های قلبی، بیماری‌های گوارشی، بیماری‌های زنان و بسیاری از بیماری‌های دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در مجتمع پارس، بهترین مرکز تصویربرداری شهرکرد، سونوگرافی انجام می‌شود.

مطالعه کنید درباره‌  بهترین مرکز سونوگرافی شهرکرد

چه روش های سونوگرافی در مرکز تصویربرداری شهرکرد انجام می‌شود؟

سونوگرافی یکی از روش‌های تصویربرداری پزشکی است که برای تصویربرداری از داخل بدن انسان استفاده می‌شود. این روش با استفاده از امواج صوتی با فرکانس بالا، تصاویری از داخل بدن تولید می‌کند. در ادامه به برخی از انواع روش‌های سونوگرافی اشاره می‌کنیم:

1. سونوگرافی ترنس‌آبدومینال: در این روش، پروب سونوگرافی را روی شکم قرار می‌دهند و تصاویری از اعضای داخلی شکمی مانند کبد، کلیه‌ها، صفراوی و مثانه تولید می‌شود.

2. سونوگرافی ترانس‌واژینال: در این روش، پروب سونوگرافی را درون واژن قرار می‌دهند و تصاویری از اعضای داخلی مانند رحم و تخمدان‌ها تولید می‌شود.

3. سونوگرافی ترانس‌رکتال: در این روش، پروب سونوگرافی را درون رکتوم قرار می‌دهند و تصاویری از اعضای داخلی مانند روده بزرگ و پروستات تولید می‌شود.

4. سونوگرافی قلبی: در این روش، پروب سونوگرافی را روی قفسه سینه قرار می‌دهند و تصاویری از قلب و دریچه‌های آن تولید می‌شود.

5. سونوگرافی Doppler: در این روش، از تکنولوژی Doppler برای اندازه‌گیری سرعت جریان خون در عروق و دریچه‌های قلبی استفاده می‌شود. 6. سونوگرافی سه بعدی: در این روش، تصاویر سه بعدی از اعضای داخلی بدن تولید می‌شود که به پزشک کمک می‌کند تا ساختارهای بدن را بهتر بفهمد. هر یک از این روش‌های سونوگرافی برای تصویربرداری از اعضای مختلف بدن استفاده می‌شوند و پزشکان بر اساس نیاز بیمار، روش مناسب را انتخاب می‌کنند

ماموگرافی چیست؟

ماموگرافی یکی از روش‌های تصویربرداری پزشکی است که برای تشخیص سرطان پستان استفاده می‌شود. در این روش، از اشعه ایکس با دوز کمتری نسبت به سایر روش‌های تصویربرداری استفاده می‌شود تا تصاویری از بافت‌های پستان بدست آید. سپس این تصاویر توسط پزشک متخصص بررسی شده و در صورت وجود هرگونه تغییر در بافت‌های پستان، ممکن است برای انجام تست‌های تکمیلی مانند بیوپسی ارسال شوند. ماموگرافی به عنوان یکی از روش‌های اسکرینینگ برای تشخیص سرطان پستان در زنان بالای ۴۰ سال توصیه می‌شود.

مرکز تصویر برداری شهرکرد؛ سرطان پستان یا سینه

ماموگرافی یکی از روش‌های تشخیصی است که برای غربالگری و تشخیص سرطان سینه استفاده می‌شود. در این روش، تصاویری از بافت‌های سینه با استفاده از پرتو ایکس گرفته می‌شود. این تصاویر به پزشک کمک می‌کند تا هرگونه تغییر در بافت‌های سینه را تشخیص دهد، از جمله توده‌های خرده‌ای که ممکن است نشانگر وجود سرطان باشند. ماموگرافی به عنوان یکی از روش‌های اولیه تشخیص سرطان سینه مورد استفاده قرار می‌گیرد و به دلیل قابلیت تشخیص زودهنگام سرطان سینه، به عنوان یکی از مهمترین روش‌های غربالگری برای زنان به سنین بالا توصیه می‌شود. با این حال، در برخی موارد، ممکن است نیاز به روش‌های تشخیصی دیگری مانند سونوگرافی و یا ماموگرافی دو بعدی و سه بعدی باشد. به هر حال، برای تشخیص سرطان سینه، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و روش مناسب برای شما را تعیین کنید.

مطالعه کنید درباره‌  بهترین مرکز سی تی اسکن شهرکرد (CT-Scan)

ایا مرکز تصویربرداری شهرکرد، مجتمع پارس؛ رادیوگرافی تک دندان انجام میدهد؟

مرکز تصویربرداری شهرکرد

بله، در مرکز تصویربرداری شهرکرد؛ رادیوگرافی پری اپیکال یا تک دندان یکی از تکنیک‌های تصویربرداری داخل دهانی است که برای تشخیص مشکلات دندانی زیر خط لثه یا در فک، مانند دندان‌های نهفته، شکستگی دندان، آبسه، تومور و تغییرات استخوانی مرتبط با برخی بیماری‌ها استفاده می‌شود. این تکنیک به دندان‌پزشکان کمک می‌کند تا بهترین برنامه درمانی را برای بیماران خود تعیین کنند. همچنین، این تکنیک به دلیل محدودیت‌هایی مانند تغییرات آناتومیک سه بعدی، فشرده سازی هندسی و ساختارهای تشریحی احتمالی که می‌تواند ناحیه مورد نظر را مبهم کند، محدودیت‌هایی دارد. در هر صورت، دوز قرار گیری در معرض تابش بیمار تا حد امکان پایین نگه داشته می‌شود تا ارزش تشخیصی به حداکثر رسیده و در عین حال خطر به حداقل برسد.

سفالومتری شهرکرد

سفالومتری یا سلف، یک نوع رادیوگرافی تشخیصی است که برای ارتودنسی و درمان اختلالات گوش و حلق و بینی استفاده می شود. قبل از اقدام به ارتودنسی، باید عکسبرداری فک با سفالومتری انجام شود. این عکسبرداری برای برنامه های درمانی ارتودنسی و نظارت بر پیشرفت درمان استفاده می شود. پروسه اشعه ایکس سفالومتری بسیار ساده است و تقریبا ۵ الی ۶ دقیقه طول می کشد. تصاویر سفالومتری توسط ارتودنتیست برای تصمیم گیری در مورد درمان ارتودنسی استفاده می شود

تجهیزات؛ مجتمع پارس، مرکز تصویربرداری دیجیتال شهرکرد

مجتمع پارس، مرکز تصویربرداری دیجیتال شهرکرد با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و مدرن، خدمات تصویربرداری پزشکی را به شیوه‌ای حرفه‌ای و با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. لیست تجهیزات این مرکز عبارتند از:

– دستگاه ام آر آی دیجیتال

– دستگاه سی تی اسکن دیجیتال

– دستگاه سونوگرافی دیجیتال

– دستگاه ماموگرافی دیجیتال

– دستگاه رادیولوژی دیجیتال

– دستگاه پانورکس دیجیتال

– دستگاه سفالومتری دیجیتال

– دستگاه پری اپیکال دیجیتال

همه این تجهیزات با بهره‌گیری از فناوری‌های روز دنیا طراحی و ساخته شده‌اند و توسط کادر مجرب و متخصص مرکز تصویربرداری دیجیتال پارس، به بهترین شکل ممکن برای شما عزیزان به کار گرفته می‌شوند.

چرا مرکز تصویربردای دیجیتال پارس، بهترین کلینیک تصویربرداری شهرکرد است؟

مرکز تصویربرداری شهرکرد

کلینیک پارس، بهترین مرکز تصویربرداری پزشکی شهرکرد دارای ویژگی‌های زیر است

1. تجهیزات پیشرفته و مدرن: یک مرکز تصویربرداری پزشکی خوب باید دارای تجهیزات پیشرفته و مدرن باشد که بهترین کیفیت تصویر را ارائه دهند.

2. کادر پزشکی و تکنسین‌های مجرب و متخصص: یک مرکز تصویربرداری پزشکی خوب باید دارای کادر پزشکی و تکنسین‌های مجرب و متخصص باشد که توانایی تفسیر تصاویر را داشته باشند.

3. قابلیت ارائه خدمات 24 ساعته: یک مرکز تصویربرداری پزشکی خوب باید قابلیت ارائه خدمات 24 ساعته را داشته باشد تا بتواند به نیازهای اورژانسی بیماران پاسخ دهد.

4. محیطی مناسب و آرامش‌بخش: یک مرکز تصویربرداری پزشکی خوب باید دارای محیطی مناسب و آرامش‌بخش باشد که برای بیماران راحتی و آرامش فراهم کند.

5. رعایت اصول بهداشتی و بهداشت حرفه‌ای: یک مرکز تصویربرداری پزشکی خوب باید رعایت اصول بهداشتی و بهداشت حرفه‌ای را به عنوان یک اصل اساسی در کار خود قرار دهد.

6. ارائه خدمات تشخیصی و درمانی: یک مرکز تصویربرداری پزشکی خوب باید قابلیت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی را داشته باشد تا بتواند به بهترین شکل ممکن به نیازهای بیماران پاسخ دهد.

 ادرس مرکز تصویربرداری دیجیتال شهرکرد

مرکز تصویربرداری شهرکرد

خبر خوب برای بیماران عزیزی که نیاز به مرکز تصویربرداری در شهرکرد دارند این است که مرکز تصویربرداری دیجیتال پارس در شهرکرد واقع شده است و خدمات تصویربرداری پزشکی را ارائه می‌دهد. مدیر عامل این مرکز دکتر محمد دیانی و رئیس هیئت مدیره آن دکتر ایرج گودرزی می‌باشد. همچنین دکتر محمد کوهی فایق، دکتر مرتضی دهقان، دکتر محمد رجایی اصفهانی، دکتر کوروش نیکبخت و دکتر محمد امیری نیز عضو هیئت مدیره و بازرسی این مرکز هستند. برای ارتباط با مرکز تصویربرداری دیجیتال پارس می‌توانید از راه‌های ارتباطی زیر استفاده کنید.

  • ایمیل : parsimaging@irbib.com
  • آدرس سایت : parsimaging.irbib.com
  • تلفن : ۵-۰۳۸۳۲۲۴۵۴۲۳
  • شماره واتساپ : ۰۹۹۱۱۰۸۹۵۲۵
  • آدرس : شهرکرد – خیابان مولوی- کوچه ۴۸- پلاک ۳

چه قدر به این محتوا علاقه داشتید؟

امتیاز خودتان را ثبت کنید

میانگین امتیازدهی: 0 / 5. تعداد ثبت امتیاز: 0

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *